Топ-100

Експортна декларація

Експортна декларація - це документ, який підтверджує проходження вантажу митного оформлення в країні відправлення. На підставі цього документа відправник вантажу отримує відшкодування ПДВ і некоректне "закриття експортної декларації" призводить до виникнення проблем у відправника. У кожній країні цей документ має свій зовнішній вигляд і особливості в процедурі оформлення.

Якщо ви здійснюєте доставку вантажу на умовах EXW, FOB або FCA Ваш перевізник відповідає за правильне і своєчасно закриття експортної декларації, навіть якщо він сам її не оформляє. Деякі наші клієнти мали проблеми з контрактом поставки, коли не дуже професійна логістична компанія не коректно закривала експортну, тому що це призводило до фінансових претензій з боку відправника до одержувача товару на суму ПДВ з усієї вартості вантажу.

Експортна декларація Євросоюзу ex1, що це таке і хто її оформляє?

Цей документ може оформлятися або самим відправником, або компанією-перевізником на підставі документів на вантаж (інвойс, packing list) в одному з численних митних агентств по шляху перевезення товару. Експортну декларацію необхідно спочатку "відкрити", тобто оформити її в електронній митній системі ЄС, а потім "закрити" в той момент, коли вантаж покидає територію Європейського Союзу, що відбувається також в електронній системі.

У різних країнах ЄС склалася різна практика в контексті оформлення експортної декларації. Наприклад, в Італії відправники найчастіше вимагають і відкриття і закриття експортної декларації в Італії, незважаючи на те, що вона може бути закрита і в інших країнах ЄС по шляху проходження вантажу, наприклад, в Польщі.

Якщо вантаж проведений в одній країні ЄС, то експортна декларація EX-1 може бути "відкрита" на будь-якому митному агентстві цієї конкретної країни, або в іншій країні ЄС, але тільки в тому випадку, якщо митне агентство в іншій країні ЄС має довіреність від відправника на проведення операцій з митними деклараціями цього відправника.

Експортна декларація EX1

Зразок експортної декларації EX-1

Також існує документ T-1, який відрізняється від EX1 тим, що це транзитна митна декларація, яку необхідно оформити в Європі при переміщенні через її територію товару, виробленого за межами ЄС і прямує в країну, що знаходиться за межами ЄС (наприклад, при міжнародне залізничне перевезення через Польщу). При оформленні T-1 митне агентство просить внести на рахунок митних органів депозит, еквівалентний вартості вантажу і повертає цей депозит в повному обсязі після підтвердження вивезення (автомобілем або при авіаперевезеннях) цього вантажу шляхом "закриття" транзитної експортної декларації T-1.

Саме через велику суму депозиту не всі митні агентства в Європі і не всі експедиторські компанії беруться за оформлення цих транзитних декларацій, або ця послуга може бути досить дорогою.

Переклад експортної декларації на українську мову.

Експортна декларація може оформлятися англійською, німецькою, польською мовами, а також на будь-якому іншому європейському мовою країни, де вона власне оформлятися. Основні графи експортно декларації, які варто перевести - такі:

• Графа 1: - тип декларації, зазвичай EX-1 або EX-A при оформленні експорту європейського товару або T-1 при оформленні транзитного вантажу (наприклад з Китаю або США);

• Графа 2 - відправник товару або експортер, саме ця компанія отримає відшкодування ПДВ при коректному закриття експортної декларації;

• Графа 8 - одержувач товару за межами Європейського союзу;

• Графа 14 - митне агентство, яке здійснює оформлення (відкриття) експортної декларації в Європі;

• Графа 15 - код країни відправлення товару, наприклад PL - Польща;

• Графа 16 - код країни призначення товару, наприклад UA - Україна.

Зверніться до нас, якщо у Вас виникли складнощі з оформленням або закриттям експортної декларації в Європі. Також на нашому сайті Ви можете дізнатися про особливості оформлення експортної декларації в Китаї. Це буде актуально знати при організації доставці товару з Китаю в Україну.

ОБРАБОТКА МЕЛКИХ ТОВАРОВ

Это один из наиболее сложных видов перевозки, требующих от логистического оператора знания, умений, а также технологий и наличия инфраструктуры.

МОРСКАЯ ТЕРМИНОЛОГИЯ

Мы много лет осуществляем доставку морских грузов в Украину и хотим расшифровать основные специфические термины при морских перевозках.

ОСОБЕННОСТИ СБОРНЫХ ГРУЗОВ

Мы уже более 60 лет осуществляем доставку грузов по Европе всеми видами транспорта. Собственная консолидация грузов и потому низкие цены.